Dětský den Kvasice

1. června 2002

Celou akci vymyslel, zajistil, dohodl a místy i zaplatil Karel Návoj. Díky jemu jsme mohli prožít příjemný víkend v areálu střelnice na břehu řeky Moravy u Kvasic nedaleko Otrokovic. Pozvání k účasti přijali i přátelé z KVH Opava, KVH 98. horský regiment, KVH Maxim.

Během dne na střelnici probíhaly klasické dětské soutěže a ve vagonu výstava několika desítek kusů ručních zbraní, přileb a výstroje z soukromých sbírek.

Pro zcela ahistorickou bojovou ukázku čechoslováci versus němci se podařilo zangažovat letadlo, dva motorové čluny pro vylodění němců, červenou Aerovku. pro čs. důstojníka a flekatého hakla. Na ploše střelnice byly z pytlů vytvořeny palposty a pod stromy na okraji vykopány zákopy. Brána v dřevěné palisádě byla zatarasena dřevěnými španělskými jezdci s ostnáčem, které hakl pak rozdrtil. Některé scény se povedly výtečně, jiné nedopadly úplně dle záměru, ovšem náladu zúčastněných zcela rozjařila závěrečná honička v mot. člunech.

Večerní posezení u ohně bylo příjemně doplněno pohoštění buřty a pivem. Ohňostroj po setmění přilákal mnoho místních obyvatel. V neděli dopoledne pak na tuto akci navázala střelecká soutěž našeho klubu.


(foto © VIP)

(foto © VIP)

(foto © VIP)


(foto © VIP)Novější fotky Obsah Starší fotky

Design© Martin Zelený
Naposledy upraveno 08. 04. 2011

Domů