Napajedla 1945

29. dubna 2006

Pod hlavičkou DDM v Napajedlech připravil náš klub komponovanou akci, která měla být doprovodným programem Mistrovství republiky plastikových modelářů. V pátek dopoledne byly před místním školským areálem zbudovány dobové tábory RA, WH, US a školákům se věnovaly téměř dvě desítky dobrovolníků v paletě asi tuctu různých druhů uniforem. Odpoledne byla vypravena kolona dobových vozidel do Zlína a instalována výstava v sále. Podstatnou část tvořila sbírka zbraní, deset figurín s uniformami, stolní vitríny s drobnostmi a dokumenty či vykopávkami z Dukly.

V sobotu bylo značně deštivo a postupně sílícím historickým jednotkám nezbylo, než trávit čas pod střechou. Po poledni byla sehrána komponovaná střílečka s námětem závěru války v nejmenovaném moravském městě. Škola byla proměněna v komandanturu evakuovanou východními Hivis a posléze urputně bráněnou četou esesáků, kteří i rozbíjeli skla instalovaná do oken. Vojska RA byla podporována White Scoutem a kanonem ZIS-3. Útoky byl veden z náměstí po kostelních schodech, obchvatem kolem chrámu a pak po ulici až dovnitř do školy.

Akce sklidila u široké veřejnosti i pedagogických pracovníků veliký ohlas a svým dojmem zcela zastínila modelářskou soutěž.


(foto © H. Návojová)

(foto © H. Návojová)

(foto © H. Návojová)(foto © H. Návojová)

(foto © H. Návojová)(foto © H. Návojová)

(foto © H. Návojová)

(foto © M. Zelený)(foto © H. Návojová)

(foto © M. Zelený)

(foto © M. Zelený)Novější fotky Obsah Starší fotky

Design© Martin Zelený
Naposledy upraveno 08. 04. 2011

Domů