Tisovec 2006

16. září 2006

Na bojovou ukázku do Tisovce na Slovensku, připomínající ústupové boje praporu "Prvosienka" během SNP, se náš klub vydal v uniformách Slovenské armády a dobovým autobusem Praga RN, pro tuto příležitost vyzdobeným povstaleckými hesly. Protože jsme na Slovensko vyrazili už o den dříve, podařilo se nám navštívit i několik míst v okolí Čierneho Balogu, kde došlo také k těžkým bojům.

V ukázce jsme nejdříve zaujali postavení v předsunutém zákopu, kde se nám podařilo první nápor útočníků odrazit. Při příjezdu německých obrněných vozidel jsme se ale museli stáhnout na úroveň protitankového příkopu. Zde se nám za pomoci partyzánů podařilo oba obrněné transportéry zničit. Následný protiútok, který měl získat zpět ztracená postavení ale ztroskotal, protože nám část příslušníků jednotek SS vpadla do zad. Nakonec jsme museli opustit i protitankový příkop a pokusili se nepřítele zastavit v záchytném obranném postavení. Proti velké přesile jsme ale nemohli dlouho vydržet, a tak německé jednotky nakonec zvítězily.

Celá akce byla dobře zorganizována, bojiště i zázemí pro historické jednotky bylo skvěle připraveno, a tak jsme velmi rádi, že jsme se mohli zúčastnit této ukázky pořádané KVH Golian.


(foto © M. Zelený)

(foto © M. Zelený)

(foto © M. Zelený)(foto © M. Zelený)

(foto © M. Zelený)(foto © M. Zelený)

(foto © M. Zelený)(foto © M. Zelený)

(foto © M. Zelený)(foto © M. Zelený)Novější fotky Obsah Starší fotky

Design© Martin Zelený
Naposledy upraveno 08. 04. 2011

Domů