Jízda elegance historických vozidel

12. září 2009

V sobotu 12. září 2009 proběhl již 9. ročník Jízdy elegance historických vozidel Tišnov - Lomnice. Na náměstí v Tišnově se sjelo na 250 historických aut a motorek. Nejstarším vozidlem, pomineme-li kočárek z roku 1900, zde byl legendární Ford T z roku 1917.

Náš klub byl požádán panem Barchánkem z VCC Čebín, abychom rozšířili řady dobově kostýmovaných a přispěli k vytvoření koloritu akce "dozorčí službou" v četnických uniformách. Na akci dorazili dva četníci, důstojník čs. armády a dva přiměřeně dobově oblečení synové, což bylo vstřícně kvitováno jak pořadateli, tak diváky. Po krátkém představení vozidel na startu se tyto přesouvaly do Lomnice u Tišnova. Pro nás byla určena místa v "papalášfárech": Četníci se vezli Tatrou 613 a oficír Tatraplánem.

Lomnici proběhla módní přehlídka dámských šatů z let 1900 až 1950. Po občerstvení se účastníci a též naše četnická hlídka přesunuli do prostor tišnovského autoklubu, kde pokračoval program jazzovým koncertem . Akce patřila mezi ty pohodové, s širokým zázemím jak pro účastníky tak diváky, takže příští ročník lze všem vřele doporučit.


(foto © J. Šlesinger)

(foto © J. Šlesinger)

(foto © J. Šlesinger)Novější fotky Obsah Starší fotky

Design© Martin Zelený
Naposledy upraveno 08. 04. 2011

Domů