Zvolenská Slatinka

13. července 2002

Po převážně nočním přesunu jsme dorazili do obce Zvolenská Slatina na středním Slovensku a byli ubytováni v školní budově, kde sídlilo velitelství dělostřelectva III. taktické skupiny povstalecké armády.

Druhý den jsme zvládli navštívit Muzeum SNP v Banské Bystrici, letiště Zolná, dva opravdu staré kostely, Zvolenský hrad a filmovou repliku pancéřového vlaku v parku pod ním.

Oč lepší byl náš soukromý doprovodný program o to horší byla samotná bojová ukázka. Po stránce výzbroje jsme na tom sice byli přímo přepychově: Karel Návoj vystřílel přes 500 nábojů z kulometu proti letadlu i pěchotě. Měli jsme také v péči protitankovou pušku s níž se povedly obzvláště dobré záběry. Do boje v ukázce jsme však zasáhli až poté co nás RN přivezl k zbořeništi mlýna v němž jsme zaujali obranu před závěrečným útokem němců. Pod komickým vedením Francouzů však byl závěr nemastný neslaný a nebýt výbuchu Kidovy imitace minometné munice, tak by to bylo o ničem. Další zklamáni bylo způsobeni organizačním nezvládnutím stravování účastníků a chaosem v časovém programu vůbec.


(foto © VIP)

(foto © VIP)

(foto © VIP)


(foto © VIP)

(foto © VIP)Novější fotky Obsah Starší fotky

Design© Martin Zelený
Naposledy upraveno 08. 04. 2011

Domů