Oslavy 60. výročí osvobození v Praze

6. - 8. května 2005

Speciálně pro oslavy 60. výročí Pražského povstání jsme postavili jednotku Vládního vojska. Jednotné uniformy s replikami odznaků, nášivek i obtisků na přilby, jednotná výzbroj puškami vz.24. Ve vladařských uniformách jsme se pohybovali po Praze celý víkend a tak jste nás mohli vidět nejen v dále popsaných akcích, ale i při vycházkách po bulváru Václavského náměstí, v kavárně v pasáži Sevastopol, v hostinci Na smetance, ve Vojenském muzeu na Žižkově i v Národním muzeu či v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje. Pro skupinovou fotografii jsme zapózovali před budovou Štefanikových kasáren na Smíchově, kde byl náš 1. prapor posádkou.

V sobotu odpoledne v ukázce Boj o rozhlas jsme byli rozděleni do dvou bojových skupin povstalců jak na Vinohradské třídě, tak v Balbínově ulici, kde k nám byli přičleněni i tři spolubojovníci z Inspektorátu VV (kolegové z plzeňského KVH 153. pl. ZLO). Naše dámy nás zde doprovázely v dobových kostýmech.

V neděli dopoledne jsme se zúčastnili Defilé vítězství na Letenské pláni. VV zde defilovalo v sekci Pražského povstání na korbě trofejního Opel Blitz. Za jeho zapůjčení i s řidičem děkujeme Muzeu na demarkační linii v Rokycanech. (Druhá polovina klubu se této akce účastnila na vlastním vozidle White Scout v sestavě rudé armády). V neděli odpoledne se nás většina zúčastnila střílečky Barikáda v Praze-Bráníku. Pěší družstvo VV zde tvořilo bojovou jednotku operující zahradami za kulisami domů nezávisle na barikádnících. Někteří z vladařů zde zvládli i recyklaci do řad RA.


(foto © VIP)

(foto © VIP)

(foto © VIP)(foto © M. Zeleny)

(foto © M. Zeleny)

(foto © M. Zeleny)(foto © VIP)

(foto © V. Tomanová)

(foto © VIP)(foto © V. Tomanová)Novější fotky Obsah Starší fotky

Design© Martin Zelený
Naposledy upraveno 08. 04. 2011

Domů